Telefon: 0212 278 55 28
Adres: Çeliktepe Mahallesi Gençosman Cad, Çanakçı Sk. No:1 Kağıthane /İstanbul
blog img
inşaat Güvenlik ağları
Emniyet Filesi Ağları
iş Güvenlik Ağı
iş Güvenlik Ağı

İnşaat koruma ağı yeni yapılan binaların asansör boşlukları, cam korumaları, kazılan çukur etrafını çevrelemeye ve çalışan görevlilerin can güvenliği  için yapılan filelerdir. İp kalınlıkları istenilen ebatlara  göre örülür ve isteğe göre montaj yapılır.

Güvenlik ağı hayat kurtarır. İnşaat Güvenlik Ağları, inşaatlarda düşmeye karşı ölümcül  yada ciddi yaralanmalara yol açabilecek  kazaların önüne geçen bir mekanizmadır. Güvenlik Ağları sadece düşmeye karşı alınmış bir önlem değil inşaat çalışma alanında üst katlardan düşebilecek inşaat malzemeleri tutarak   aşağıda çalışan işçilerin hayatını kurtarır.

İnşaatlarda kullanılan güvenlik filesi ip malzemesi çok önemlidir. Biz inşaat güvenlik ağlarında Polyamid iplik kullanarak güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Polyamid iplik Su Bazlı U.V ışınlarına karşı yüksek mukavemet gösteren ve testlerden geçmiş olup ISO 9001 Belgesi olan bir iptir. Havacılar paraşür ipi olarak, balıkçılar balık ağı ipi olarak yüksek mukavemetinden ve tuzlu suya karşı dayanıklı olduğundan kullanmaktadırlar.

Güvenlik Ağı Direkleri
İnşaat Güvenlik Ağı Direği

Emniyet Ağları montajı yapılan demir profilleri
Profil Ayak Uzunluğu : 1m ile 6m uzunluğunda yer konumuna göre değişmektedir
Profil Çapı : 4 cm ile 8 cm çapında
Profil Kalınlığı: 3,5 mm

Halka Aybot
Profil Sabitleme İçin Aybot

İnşaat Profillerini Sabitlemek için Halka Başlıklı Aybot Çelik Dubel Kullanıyoruz.
Profil ayakların uzunluğu ve zemin kalınlığına göre 15 cm veya 20 cm Çelik Dubel
ve Aybot kullanıyoruz

guvenlikagi kullanmaÇalışma Sosyal Bakanlığının ön gördüğü talimat ile güvenlik ağlarının kullanımı aşşağıdaki gibi olmalıdır.

Yüksekten düşmeye karşı toplu koruma önlemleri olarak koruma ağlarının kullanılması durumda aşağıdaki hususlara dikkat edin:
• Sadece test edilmiş, standartlara uygun ve hasar görmemiş koruma ağlarını kullanın.
• Güvenlik ağlarını sadece taşıma gücü uygun yapı bölümlerine sabitleyin.
• Güvenlik ağları için kullanma kılavuzunu işyerinde bulundurun.
• Güvenlik ağlarını sabitlerken aşağıdaki şartları göz önünde bulundurun:
– Koruma ağının ağ üzerine düşme sonrası kenar bölgelerindeki deplasman yüksekliğinin azami 3,0 m olmasına
– Diğer bölümlerde ağın deplasman yüksekliğinin azami 6,0 m  olmasına.
• Ağ üzerine düşme sonucu zemine veya alttaki bir nesneye çarpmamak için güvenlik ağlarının zorlanmalar sonucu deplasman yapacağını göz önünde bulundurun.
• Güvenlik ağı olarak gözenek araları uygun olan ağları seçin.
Dikkat: Keskin kenarlı nesneler güvenlik ağına zarar verebilir.

Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğüne Göre inşaatlarda Emniyet Ağı Kullanılması Zorunluluğu Getirilmiştir.

Madde 7 -Yapı işlerinde kullanılan iskeleler, platformlar, geçitler, korkuluklar, merdiven parmaklıkları, güvenlik halatları ve güvenlik fileleri ( emniyet ağı, güvenlik ağları),zincirler, kablolar ve diğer koruma tedbirlerine ait araç ve gereçler ve işçilere verilen güvenlik kemerleri ile diğer malzeme ve araçlar; yapılan işe uygun ve işçileri her çeşit tehlikeden korumaya yeterli olacak ve kullanılan tesisat, tertibat, malzeme veya araçlar, kaldırabilecekleri yüke dayanacak nitelik ve sağlamlıkta bulunacak; alet, parça, malzeme gibi cisimlerin düşmesi muhtemel yerlerde çalışacak işçilere koruma başlığı (baret) verilecektir.

Güvenlik Agı Kullanma TalimatıGüvenlik Ağı Takılması

 

Yorum Yazın

Lütfen Bu Alanı Dolurun *